Aino Møller, keramisk relief, kvinde i bad

Varunummer: 3052535
Auktionen är avslutad
Klubbslag: DKK 650
SEK 898
Utropspris: DKK 1 200
SEK 1 657
Till det angivna priset tillkommer klubbslagsavgift och provision.

Figurkomposition, kvinde i bad af Aino Møller (f. 1954) af glaseret lertøj og stål. Sign. Aino bag på plade. 13 x 14 cm (28 x 28).

Varen er doneret af Aino Møller. Vejl. pris: 1500 kr

Hele beløbet går ubeskåret til ’Gi’ en skulptur til Aarhus’, hvor Lauritz.com med en række donorer indsamler til at give Aarhus by en permanent skulptur, indkøbt fra Sculpture by the Sea. Lauritz.com donerer både køber- og sælgersalær. Læs mere om projektet her…

NB! Det er ikke for sent at donere varer eller oplevelser for at rejse penge til indkøb af skulpturen. Vi er åben for indlevering hos Lauritz.com filialen i Egå, Havvej 2 til og med d. 21. juni.

Kontakt:
Projektleder: Anna Lindskrog
Mobil (+45) 21 27 76 14
skulptur@lauritz.com

Auktionen avslutas:  2013-07-09 19:12:00
Showroom:  Aarhus

Ropat in en vara? - Se transportmöjligheter när du betalar för din vara
1054961 2013-07-09 19:05:57 DKK 650
153107 2013-07-03 22:39:29 DKK 625
1054961 2013-07-09 19:05:46 DKK 600
153107 2013-07-03 22:39:29 DKK 575
1054961 2013-07-09 19:05:36 DKK 550
153107 2013-07-03 22:39:29 DKK 525
1054961 2013-07-09 19:05:36 DKK 500
153107 2013-07-03 22:39:29 DKK 475
1054961 2013-07-09 19:05:36 DKK 450
153107 2013-07-03 22:39:29 DKK 425
246500 2013-07-05 17:05:07 DKK 400
153107 2013-07-03 22:39:29 DKK 375
135050 2013-07-04 01:08:29 DKK 350
153107 2013-07-03 22:39:29 DKK 325
53179 2013-07-02 21:42:29 DKK 300