Aluminia, dele til spisestel, Sonja. (34)

Varenummer: 5585435
Hammerslagspris: DKK 950
Vurdering: DKK 1.000

Aluminia. "Sonja" service af fajance bestående af: 14 middagstallerkner Ø. 23,5 cm. 10 frokosttallerkner Ø. 21,5 cm. 8 kagetallerkner Ø. 17 cm. ovalt fad L. 28 cm. os et cabaretfad Ø. 27,5 cm. Fremstår med brugsspor. Flere dele med krakeleret glasur. (34)
Auktionen afsluttes:  16-02-2020 17:48:00