Alvar Aalto for Iittala. Tre 'Savoy' vaser (3)

Varenummer: 5013543
Hammerslagspris: DKK 300
Vurdering: DKK < 1.000

Iittala. Tre vaser model . Alvar Aalto. Tre 'Savoy' vaser. Blå vase. Sign. under bunden Alvar Aalto, 4900/1989. H. 16 B. 18,5 cm. Hvid vase. Sign. under bunden Alvar Aalto 3030. H. 16 B. 21 cm. Hvid vase. Sign. under bunden Alvar Aalto. H. 12 B. 15,5 cm. Fremstår med brugsspor. (3)
Auktionen afsluttes:  31-05-2018 19:49:00

13026 31-05-2018 18:59:00 DKK 300