Anders Lundqvist, ljusstakar, nyrokoko, silver, 1850-tal

Varunummer: 2972897
Auktionen är avslutad
Klubbslag: SEK 1 300
Utropspris: SEK 2 000
Till det angivna priset tillkommer klubbslagsavgift och provision.

Anders Lundqvist, verksam 1816-56, Stockholm. Ett par ljusstakar från anno 1852. Lösa ljusmanschetter. Höjd 20,5 cm. Stämplade AL, Stockholm, kattfot samt X4, dito stämplar på ljusmanschetterna. Nyrokoko, 1850-tal. Vikt tillsammans 436 gram. Ena ljusstaken något sned. (2)

Auktionen avslutas:  2013-05-03 20:11:13

Ropat in en vara? - Se transportmöjligheter när du betalar för din vara
64895 2013-05-02 18:52:32 SEK 1300
833109 2013-05-03 20:09:13 SEK 1300
64895 2013-05-01 16:54:10 SEK 1250
500413 2013-04-29 20:13:08 SEK 1200
485191 2013-04-29 09:37:07 SEK 1150
500413 2013-04-29 20:13:05 SEK 1100
485191 2013-04-29 09:37:07 SEK 1050
64895 2013-04-29 19:29:41 SEK 1000
485191 2013-04-29 09:37:07 SEK 975
64895 2013-04-29 19:29:41 SEK 950
485191 2013-04-29 09:37:07 SEK 925
64895 2013-04-29 19:29:41 SEK 900
485191 2013-04-29 09:37:07 SEK 875
64895 2013-04-29 19:29:41 SEK 850
485191 2013-04-29 09:37:07 SEK 825
500413 2013-04-28 19:20:24 SEK 800
1108905 2013-04-28 21:42:00 SEK 800
500413 2013-04-28 19:20:24 SEK 775
1108905 2013-04-28 21:42:00 SEK 750
500413 2013-04-28 19:20:24 SEK 725
64895 2013-04-27 21:52:00 SEK 700
500413 2013-04-28 19:20:24 SEK 675
64895 2013-04-27 21:52:00 SEK 650
500413 2013-04-28 19:20:24 SEK 625
64895 2013-04-27 21:52:00 SEK 600
500413 2013-04-28 19:20:24 SEK 575
64895 2013-04-27 21:52:00 SEK 550
500413 2013-04-28 19:20:11 SEK 525
64895 2013-04-27 21:52:00 SEK 500
855861 2013-04-26 20:38:30 SEK 475
495101 2013-04-27 12:18:35 SEK 450
855861 2013-04-26 20:38:30 SEK 425
500413 2013-04-26 19:35:45 SEK 400
124617 2013-04-26 17:39:52 SEK 375
7114 2013-04-26 16:57:41 SEK 350
1108905 2013-04-26 17:03:14 SEK 325
7114 2013-04-26 16:57:41 SEK 300