Arne Jacobsen. AJ-Væglampe, hvid

Varenummer: 5683652
Hammerslagspris: DKK 2.000
Vurdering: DKK 2.000

Arne Jacobsen 1902-1971. AJ-Væglampe af hvidlakeret metal. Formgivet i 1957. Fremstillet hos Louis Poulsen. Fremstår med brugsspor, enkelte lette ridser samt lidt malingrester.
Auktionen afsluttes:  10-06-2020 20:28:00