Gå til mobilt website
Log ud
Bliv bruger
Min side
Hjælp
Auktioner
Fast pris
Kategorier
Få en vurdering
Tilbage
Auktioner
Møbler
Spiseborde, spisestuemøbler
Følg denne vare
Følg ikke denne vare mere
Du er ikke logget ind
Du følger nu denne vare
Varer jeg følger
Arne Jacobsen. DJOB Bord produceret af Montana
:
5587810
Moms vare
Hammerslagspris
:
300
Vurdering
:
1.000
Arne Jacobsen (1902 - 1971). DJOB Bord, model AJ1300. Arne Jacobsen tegnede DJOB bordet i 1971 til kontorer og mødelokaler i Danmarks Nationalbank. DJOB bordet passer med sit stilrene design ind mange steder enten som spisebord, arbejdsbord eller møde bord. Bordets stel er produceret i eloxeret aluminium med vinkler og fødder i Zink med aluminiumslegering. Bordpladen er produceret i 19 mm MDF, der er belagt med PERSTOF Laminat farve 04 Anthracite. Bordplade kanter er sortlakeret. L. 130 cm. x B. 82 cm. x H. ca. 70,5 cm. Fremstår med brugsspor herunder ridser / mærker forekommer.
17-02-2020 18:10:00
Fået hammerslag? - Se transportmuligheder når du
betaler for din vare
5
15
50
Alle
Kundenr.
Dato
Tid (CET)
Bud
1466037
17-02-2020
17:33:00
300
Til toppen