Kategori  Utropspris
Visa endast deLuxe-varor Visa endast varor på valt språk Visa begagnade varor
Visa

Arne Jacobsen. Fire-pers. 'Lufthavnssofa', model 3304

Varunummer: 5390168
Auktionen är avslutad
Klubbslag: DKK 12 500
SEK 17 685
Utropspris: DKK 25 000
SEK 35 369
Till det angivna priset tillkommer klubbslagsavgift och  22,5% i provision.
Arne Jacobsen 1902 - 1971. Fire-pers. 'Lufthavnssofa', model 3304, stel af forkromet stål, sæde og ryg betrukket med læder. H. 71 cm. B. 235 cm. Sædehøjde 38 cm. Fremstillet hos Fritz Hansen. Slitage på læder. Fremstår med brugsspor, ridser og mærker.

Denne vare er venligst udlånt af sælger til at deltage på Kunstsalonens udstilling Fuglebakke Salonen 10. – 12. maj. Derfor kan varen først afhentes i auktionshuset efter d. 15. maj. Læs mere om Fuglebakke Salonen her.

Auktionen avslutas:  2019-08-08 19:31:00

Ropat in en vara? - Se transportmöjligheter när du betalar för din vara

351268 2019-08-01 16:43:24 DKK 12500