Arne Jacobsen. Oxford armstol, Red Label fra 2009

Varunummer: 5410027
Auktionen utlöper om:
dagar
timmar
minuter

Nästa bud: DKK 3 400
SEK 4 915
Utropspris: DKK 7 000
SEK 10 119
Till det angivna priset tillkommer klubbslagsavgift och  22,5% i provision.

Arne Jacobsen 1902 - 1971. Oxford armstol med mellemhøj ryg, armlæn samt fempas stjernefod med drej af forkromet aluminium. Formgivet 1965. Fremstillet hos Fritz Hansen 2009 med label herfra, Red Label. H. 103/47 cm. Fremstår med lette brugsspor, armlæn med hår-ridser

Ge bud på varan

Läs mer om budgivning här

Auktionen avslutas:  2019-11-20 14:49:00