Arne Jacobsen. Oxford armstol, Red Label fra 2009

Varunummer: 5410027
Auktionen är avslutad
Utropspris: DKK 7 000
SEK 9 979
Till det angivna priset tillkommer klubbslagsavgift och  22,5% i provision.

Arne Jacobsen 1902 - 1971. Oxford armstol med mellemhøj ryg, armlæn samt fempas stjernefod med drej af forkromet aluminium. Formgivet 1965. Fremstillet hos Fritz Hansen 2009 med label herfra, Red Label. H. 103/47 cm. Fremstår med lette brugsspor, armlæn med hår-ridser

Auktionen avslutas:  2019-12-11 14:20:00