Kategori  Utropspris
Visa endast deLuxe-varor Visa endast varor på valt språk Visa begagnade varor
Visa

Arne Jacobsen. Sæt på otte 'syver' stole. model 3107, sæde H. 46,5 cm. (8)

Varunummer: 5380870
Auktionen är avslutad
Klubbslag: DKK 10 500
SEK 14 855
Utropspris: DKK 15 000
SEK 21 221
Till det angivna priset tillkommer klubbslagsavgift och  22,5% i provision.
Arne Jacobsen 1902 - 1971. Sæt på otte stole 'Syveren' med skaller af hvidlakeret, formspændt krydsfinér, stel af forkromet stålrør. Formgivet 1955. Fremstillet hos Fritz Hansen 2015 med label herfra, model 3107. Siddehøjde 46,5 cm. Fremstår med mindre brugsspor. (8)

Auktionen avslutas:  2019-07-17 20:26:00

Ropat in en vara? - Se transportmöjligheter när du betalar för din vara

1891674 2019-07-17 20:16:36 DKK 10500
1891674 2019-07-17 20:16:36 DKK 10000
1891674 2019-07-17 20:16:36 DKK 9800
1891674 2019-07-17 20:16:36 DKK 9600
1891674 2019-07-17 20:16:36 DKK 9400
1891674 2019-07-17 20:16:36 DKK 9200
1891674 2019-07-17 20:16:36 DKK 9000
1891674 2019-07-17 20:16:36 DKK 8800
1891674 2019-07-17 20:16:36 DKK 8600
1891674 2019-07-17 20:16:36 DKK 8400
1891674 2019-07-17 20:16:36 DKK 8200
1891674 2019-07-17 20:16:36 DKK 8000
1891674 2019-07-17 20:16:36 DKK 7800
1891674 2019-07-17 09:23:32 DKK 7600
920230 2019-07-13 21:55:33 DKK 7400