Gå til mobilt website
Log ud
Bliv bruger
Min side
Hjælp
Auktioner
Fast pris
Kategorier
Få en vurdering
Tilbage
Auktioner
Møbler
Lænestole
Følg denne vare
Følg ikke denne vare mere
Du er ikke logget ind
Du følger nu denne vare
Varer jeg følger
Arne Jacobsen, Ægget, model 3316 fremstillet hos Fritz Hansen med fodskammel, model 3127 fremstillet hos Fritz Hansen (2) Denne vare er sat til omsalg under nyt varenummer 4269349
:
4198211
Hammerslagspris
:
EUR
3.000
22.350
Vurdering
:
EUR
3.500
26.075
Arne Jacobsen, Ægget, model 3316 fremstillet hos Fritz Hansen med fodskammel, model 3127 fremstillet hos Fritz Hansen. Formgivet i 1958-59 som en del af totalindretningen til Hotel Royal i København. Firpasfod af aluminium, drejelig midterstamme, betrukket med gulorange meleret stof. Lænestol med vippefunktion og returmekanik. Betegnet. Fremstår med lette alders- og brugsspor, mindre delvis slitage. (2)
28-03-2016 20:21:15
Fået hammerslag? - Se transportmuligheder når du
betaler for din vare
5
15
50
Alle
Kundenr.
Dato
Tid (CET)
Bud
97861
28-03-2016
20:19:15
EUR
3000
1529264
27-03-2016
17:14:40
EUR
2900
889303
25-03-2016
16:22:10
EUR
2800
1189511
25-03-2016
12:21:44
EUR
2700
739835
24-03-2016
17:28:44
EUR
2600
1189511
19-03-2016
19:30:18
EUR
2500
Til toppen