Arne Norell. Inca lænestol samt skammel (2)

Varenummer: 5715450
Hammerslagspris: DKK 2.000
Vurdering: DKK 5.000

Arne Norell. Inca lænestol samt skammel af mørkbejdset bøgetræ, betrukket med brunt skind. H. 90 cm. B. 90 cm. SH. ca. 32 cm. Fremstillet hos Aneby Møbler, model Inca. Fremstår med Kraftig slitage på læder samt mærker og brugsspor. (2)
Auktionen afsluttes:  15-07-2020 19:51:12