Asger Bay Christiansen. Seks pendler, 'Bøtten'. (6)

Varenummer: 4504063
Hammerslagspris: DKK 325
Vurdering: DKK 1.000

Asger Bay Christiansen. Seks pendler af syrenfarvet / lakeret metal, model 'Bøtten'. Fremstillet hos Asger BC Lys. H. 24 cm. Ø 30 cm. Fremstår med senere bemaling samt brugsspor, ridser/mærker og mangel af indvendig stativ/holder . (6)
Auktionen afsluttes:  03-01-2017 20:08:00