Barbro Bäckström, litografi (BUS)

Varenummer: 3416664
Hammerslagspris: SEK 300
DKK 191
Vurdering: SEK 1.200
DKK < 1.000

Barbro Bäckström, 1939-1990, litografi (BUS). 'Händer'. Signerad daterad 1977 samt numrerad 20/ 160. 54 X 56 cm.

Proveniens: Den f.d lanthushållsskolan och LO-kursgården i Stöndar, Norrland, med anor från 1800-talet säljer nu delar av sin inredning via Lauritz.com i Norrköping där dess grafiska samling, Carl Malmsten möblemang och parti röllakan tillsammans med ett antal 1800-tals möbler ingår.
Auktionen afsluttes:  04-06-2014 18:38:00

467255 30-05-2014 22:01:45 SEK 300