På grund av copyright avgift på varan kan
bilderna inte visas.

Barbro Bäckström, litografi (BUS)

Varunummer: 3416664
Auktionen är avslutad
Klubbslag: SEK 300
Utropspris: SEK 1 200
Till det angivna priset tillkommer klubbslagsavgift och provision.

Barbro Bäckström, 1939-1990, litografi (BUS). 'Händer'. Signerad daterad 1977 samt numrerad 20/ 160. 54 X 56 cm.

Proveniens: Den f.d lanthushållsskolan och LO-kursgården i Stöndar, Norrland, med anor från 1800-talet säljer nu delar av sin inredning via Lauritz.com i Norrköping där dess grafiska samling, Carl Malmsten möblemang och parti röllakan tillsammans med ett antal 1800-tals möbler ingår.

Auktionen avslutas:  2014-06-04 18:38:00

Ropat in en vara? - Se transportmöjligheter när du betalar för din vara
467255 2014-05-30 22:01:45 SEK 300