Bernhard Hertz. Cigaret etui af sølv

Varenummer: 3461709
Hammerslagspris: DKK 1.050
Vurdering: DKK 1.200

Bernhard Hertz. Cigaret etui af sølv, støbt og graveret med laubær, prydet med translucent farvet emalje og klare glasstene, indvendigt forgyldt, stemplet med 835 og monogram. L. 9,3 B. 5,4 cm. Vægt: 129 gram. Bagside med inskription.
Auktionen afsluttes:  07-07-2014 20:43:00