Børge Mogensen. Firepers. fritstående kupésofa, model 2194, cognacfarvet læder. (2)

Varunummer: 5410442
Auktionen utlöper om:
dagar
timmar
minuter

Nästa bud: DKK 25 000
SEK 36 141
Utropspris: DKK 50 000
SEK 72 282
Till det angivna priset tillkommer klubbslagsavgift och  22,5% i provision.

Børge Mogensen 1914 - 1972. Firepers. fritstående kupésofa, best. af højre og venstre vendt to-pers. Kupésofaer, originalt betrukket med cognacfarvet læder, løse hynder samt to puder med dunfyld, ben af teaktræ. Formgivet 1971. Fremstillet hos Fredericia Stolefabrik med label herfra, model 2194. Hver H. 107/41. L. 154. D. ca. 90 cm. Fremstår med alm. brugsspor, mærker og patina. (2)

Ge bud på varan

Läs mer om budgivning här

Auktionen avslutas:  2019-11-21 20:51:00