Kategori  Utropspris
Visa endast deLuxe-varor Visa endast varor på valt språk Visa begagnade varor
Visa

Børge Mogensen Lounge bord, teak og eg.

Varunummer: 5365887
Auktionen utlöper om:
dagar
timmar
minuter

Nästa bud: DKK 350
SEK 443
Utropspris: DKK 12 000
SEK 15 189
Till det angivna priset tillkommer klubbslagsavgift och  22,5% i provision.
Børge Mogensen (1914-1972). Loungebord med stel af egetræ, skråstivere af metal, bordplade i fineret teak. Fremstillet hos Fredericia Stolefabrik. 1960'erne. H. 65, L. 180, B. 75 cm. Fremstår med minimale aldersrelaterede brugsspor.

Ge bud på varan

Läs mer om budgivning här

Auktionen avslutas:  2019-07-27 20:07:00
Showroom:  DK, Aarhus, Egå Havvej

349396 2019-07-22 21:23:21 DKK 300