Børge Mogensen. Sofabord / spillebord af bøg

Varenummer: 5292644
Hammerslagspris: DKK 600
Vurdering: DKK 1.200

Børge Mogensen (1914-1972). Sofabord / spillebord med vendbar klapplade af fineret bøg, beslag af messing. Fremstillet hos Fritz Hansen. H. 60 cm, L. 60/120 cm. B. 90 cm. Fremstår med brugsspor og ridser.
Auktionen afsluttes:  08-04-2019 12:54:00