Børsvægt, F. A. Thiele, København. (4)

Varenummer: 2679490
Hammerslagspris: DKK 450
Vurdering: DKK 1.000

Børsvægt. Sæt bestående af hollandsk vægt med lodder i æske (3 mangler). Skålsæt samt børstragt ligeledes fra Thiele. Alle dele stemplet F. A. Thiele, Kiöbenhavn. (4)
Auktionen afsluttes:  02-08-2012 15:35:16