Borko Petrovic, Elk and women

Varenummer: 3769892
Hammerslagspris: SEK 2.500
DKK 1.595
Vurdering: SEK 5.000
DKK 3.190

Borko Petrovic, född 1971, Serbien. Swan over Stockholm, olja på duk, 65x80 cm, Signerad samt daterad 2014. Ramad.

Borko Petrovic författaren / målare / ledamot i ULUS Han ställde ut i New York, Storbritannien, Schweiz, Spanien, Italien. Hans målningar finns i många samlingar i Serbien och utomlands.
Auktionen afsluttes:  02-04-2015 19:49:00

1004268 01-04-2015 22:06:56 SEK 2500