Bronzefigur forestillende alfepige

Varenummer: 2116683
Hammerslagspris: DKK 1.350
Vurdering: DKK 2.500

Bronzefigur i Art Deco stil af nyere dato af patineret bronze, forestillende alfepige der drikker af blomsterblad, på sokkel af sortbroget marmor. Signeret Milo, samt JB Deposee- Paris. 20. årh. H. 39 cm.
Auktionen afsluttes:  26-01-2011 12:52:00