Brudkista, allmoge, daterad 1770

Varunummer: 2942681
Auktionen är avslutad
Klubbslag: SEK 1 150
Utropspris: SEK 1 500
Till det angivna priset tillkommer klubbslagsavgift och provision.

Brudkista, allmoge, daterad 1770. Ek. Välvt lock, beslag i järn. Spår av bemålning i form av kurbits. L 143 D 62 H 60. Åldersrelaterat slitage, torrsprickor, skadat beslag på kistans baksida.

Auktionen avslutas:  2013-04-15 20:05:00

Ropat in en vara? - Se transportmöjligheter när du betalar för din vara
57819 2013-04-13 02:54:54 SEK 1150
803929 2013-04-15 17:51:54 SEK 1100
57819 2013-04-13 02:54:54 SEK 1050
803929 2013-04-15 17:51:40 SEK 1000
57819 2013-04-13 02:54:54 SEK 975
803929 2013-04-15 17:51:40 SEK 950
57819 2013-04-13 02:54:54 SEK 925
803929 2013-04-15 17:51:31 SEK 900
57819 2013-04-13 02:54:54 SEK 875
803929 2013-04-15 17:50:08 SEK 850
57819 2013-04-13 02:54:54 SEK 825
803929 2013-04-15 17:50:08 SEK 800
57819 2013-04-13 02:54:54 SEK 775
803929 2013-04-14 11:55:00 SEK 750
57819 2013-04-13 02:54:54 SEK 725
803929 2013-04-14 11:54:54 SEK 700
57819 2013-04-13 02:54:54 SEK 675
803929 2013-04-14 11:53:11 SEK 650
57819 2013-04-13 02:54:54 SEK 625
803929 2013-04-14 11:53:11 SEK 600
57819 2013-04-13 02:54:54 SEK 575
803929 2013-04-14 11:52:33 SEK 550
57819 2013-04-13 02:54:54 SEK 525
803929 2013-04-14 11:52:33 SEK 500
57819 2013-04-13 02:54:54 SEK 475
803929 2013-04-14 11:52:33 SEK 450
57819 2013-04-13 02:54:54 SEK 425
803929 2013-04-14 11:52:33 SEK 400
57819 2013-04-13 02:54:54 SEK 375
803929 2013-04-14 11:52:24 SEK 350
57819 2013-04-13 02:54:54 SEK 325
803929 2013-04-08 22:18:49 SEK 300