Byrå, sminkbord samt nattduksbord, 1960-tal (4) Denna vara har satts till omförsäljning under nytt varunummer4497702

Varenummer: 4487783
Hammerslagspris: SEK 325
DKK 207
Vurdering: SEK 1.200
DKK < 1.000

Byrå, sminkbord samt nattduksbord, 1960-tal. Bemålade. Detaljer i mässing. Sängbord samt sminkbord med skivor i glas. Byråns höjd 79,5 cm, bredd 96 cm, djup 45,5 cm. Sminkbordets höjd 156 cm, bredd 145 cm, djup 45 cm. Sängbordens höjd 90 cm, bredd 48 cm. Senare bemålade, slitage, mindre färgbortfall. Ena sängbordet med skruvhål samt andra sängbordet med monterade tvärgående ribbor för montering. (4)
Auktionen afsluttes:  30-11-2016 16:16:27

724414 27-11-2016 20:40:32 SEK 325
1190343 24-11-2016 17:04:58 SEK 300