Carl Locher. Fiskere på Skagen Strand gør båden klar en tidlig morgen, olie på lærred

Varenummer: 4635949
Hammerslagspris: DKK 26.000
Vurdering: DKK 15.000

Fiskere på Skagen Strand gør båden klar en tidlig morgen af Carl Locher (1851-1915), olie på lærred, sign. Carl Locher. 40 x 56 cm. (56 x 71 cm.) Har været udstillet, på bagsiden mærke hvor et udstillingsmærkat har siddet. Trænger til overfladerens.
Auktionen afsluttes:  26-04-2017 20:09:00