Kategori  Utropspris
Visa endast deLuxe-varor Visa endast varor på valt språk Visa begagnade varor
Visa

Carl Thomsen. 'I Tanker', 1884

Varunummer: 5065783
Auktionen är avslutad
Klubbslag: DKK 5 200
SEK 7 448
Utropspris: DKK 6 000
SEK 8 593
Till det angivna priset tillkommer klubbslagsavgift och  22,5% i provision.
Carl Thomsen 1847-1912. 'I Tanker', olie på lærred. Sign. monogram samt dateret 1884. 58 x 54 (78 x 74) cm. Fremstår med kraftige krakeleringer, dubleret. Udstillet på Charlottenborg, 1884, nr. 329, etikette herfra på bagside.

Auktionen avslutas:  2018-08-20 20:15:00
Showroom:  DK, Helsingør, Støberivej

Ropat in en vara? - Se transportmöjligheter när du betalar för din vara

1607386 2018-08-20 09:30:54 DKK 5200
197035 2018-08-20 18:32:21 DKK 5200
1607386 2018-08-20 09:30:54 DKK 5000
197035 2018-08-20 18:32:10 DKK 4800
1607386 2018-08-20 09:30:54 DKK 4600
197035 2018-08-20 18:32:04 DKK 4400
1607386 2018-08-20 09:30:54 DKK 4200
197035 2018-08-14 08:36:35 DKK 4000
1607386 2018-08-20 09:30:54 DKK 4000
197035 2018-08-14 08:36:35 DKK 3800
9368 2018-08-14 16:11:51 DKK 3600
197035 2018-08-14 08:36:35 DKK 3400
595599 2018-08-14 07:09:52 DKK 3200
197035 2018-08-14 08:36:35 DKK 3000
595599 2018-08-14 07:09:52 DKK 2800
197035 2018-08-14 08:36:26 DKK 2600
595599 2018-08-14 07:09:52 DKK 2400
197035 2018-08-14 08:36:26 DKK 2200
595599 2018-08-14 07:09:52 DKK 2000
197035 2018-08-14 08:36:26 DKK 1900
595599 2018-08-14 07:09:52 DKK 1800
197035 2018-08-14 08:36:26 DKK 1700
595599 2018-08-14 07:09:52 DKK 1600
7840 2018-08-13 21:52:12 DKK 1500