Certina. Dameure (5)

Varenummer: 2479020
Hammerslagspris: DKK 425
Vurdering: DKK 2.000

Fem Certina armbåndsure, heraf tre med Quartz urværk, urkasse af stål og forgyldt stål, Speidel USA rem samt rem af læder og kunstmateriale, gylden, hvid og satineret urskive med streginddeling og arabertal, flere med datovisning. Urkassemål: 17 - 24 mm. Fremstår med brugsspor, ét med revne i glas samt behov for nye batterier. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. (5)
Auktionen afsluttes:  13-01-2012 14:08:40