Kategori  Utropspris
Visa endast deLuxe-varor Visa endast varor på valt språk Visa begagnade varor
Visa

Charles Eames. Kontorstol med sort læder, model EA117

Varunummer: 5341864
Auktionen har inte börjat
Nästa bud: DKK 300
SEK 424
Utropspris: DKK 12 000
SEK 16 977
Till det angivna priset tillkommer klubbslagsavgift och  22,5% i provision.
Charles Eames 1907-1978. Kontorstol med stel af forkromet aluminium, drejelig stamme og fempas fod med hjul, betræk af sort læder, vippefunktion, højdeindstillelig med gaspatron. Model EA-117. Formgivet 1958. Fremstillet hos Vitra. Fremstår med enkelte små ridser samt få brugsspor.

Auktionen avslutas:  2019-09-21 19:56:00