Kategori  Utropspris
Visa endast deLuxe-varor Visa endast varor på valt språk Visa begagnade varor
Visa

Charles Eames. Sæt på seks skalstole, model DSX med original skal af creme plast. (6)

Varunummer: 5380369
Auktionen utlöper om:
dagar
timmar
minuter

Nästa bud: DKK 5 200
SEK 7 357
Utropspris: DKK 10 000
SEK 14 148
Till det angivna priset tillkommer klubbslagsavgift och  22,5% i provision.
Charles Eames 1907-1978. Sæt på seks skalstole, model DSX med original skal af creme plast. Monteret på originale H- base stel af forkromet stål. Formgivet 1948. Fremstillet og stemplet hos Vitra. H. 80/45 cm. Fremstår med minimale brugsspor. (6)

Ge bud på varan

Läs mer om budgivning här

Auktionen avslutas:  2019-08-22 20:31:00

65299 2019-08-16 23:29:45 DKK 5000