Kategori  Utropspris
Visa endast deLuxe-varor Visa endast varor på valt språk Visa begagnade varor
Visa

Charles & Ray Eames, Lounge Sessel, LAR Rope Shell / Cats Cradle für Zenith Plastics

Varunummer: 5359063
Auktionen är avslutad
Klubbslag: EUR 650
SEK 6 130
Utropspris: EUR 850
SEK 8 016
Till det angivna priset tillkommer klubbslagsavgift och  22,5% i provision.
Charles & Ray Eames, Lounge Sessel, LAR Rope Shell / Cats Cradle für Zenith Plastics, 1950er Jahre. Fiberglasschale mit im Rand eingelegter Kordel. Cat’s cradle Untergestell. Unterseitig mit Label gemarkt. Maße: ca. H. 62 cm, B. 62 cm, Sh. 30 cm. Alters- und Gebrauchsspuren, Verfärbung und ein Loch in der Sitzfläche.

Auktionen avslutas:  2019-07-13 19:54:00
Showroom:  DE, Hamburg, Große Elbstraße

Ropat in en vara? - Se transportmöjligheter när du betalar för din vara

1494528 2019-07-13 16:07:33 EUR 650
1494528 2019-07-13 16:07:33 EUR 600
1494528 2019-07-13 16:07:33 EUR 550
1494528 2019-07-13 16:07:26 EUR 500
1494528 2019-07-13 16:07:26 EUR 475
1494528 2019-07-13 16:07:26 EUR 450
1494528 2019-07-13 16:07:26 EUR 425
1494528 2019-07-13 16:07:26 EUR 400
1494528 2019-07-13 16:07:26 EUR 375
1494528 2019-07-13 16:07:26 EUR 350
1871735 2019-07-13 03:05:32 EUR 325
1807933 2019-07-13 00:03:38 EUR 300
1807933 2019-07-10 05:59:57 EUR 275
1288246 2019-07-09 21:36:00 EUR 250
1288246 2019-07-09 21:36:00 EUR 225
1288246 2019-07-09 21:36:00 EUR 200
1288246 2019-07-09 21:36:00 EUR 190
1288246 2019-07-09 21:36:00 EUR 180
1288246 2019-07-09 21:36:00 EUR 170
1280609 2019-07-09 21:31:39 EUR 160
1288246 2019-07-09 21:04:28 EUR 150
1288246 2019-07-09 21:04:28 EUR 140
1288246 2019-07-09 21:04:28 EUR 130
1840486 2019-07-08 23:54:38 EUR 120
170991 2019-07-08 10:27:09 EUR 110
170991 2019-07-08 10:27:09 EUR 100
170991 2019-07-08 10:27:09 EUR 95
170991 2019-07-08 10:27:09 EUR 90
170991 2019-07-08 10:27:09 EUR 85
170991 2019-07-08 10:27:09 EUR 80
170991 2019-07-08 10:27:09 EUR 75
170991 2019-07-08 10:27:09 EUR 70
170991 2019-07-08 10:27:09 EUR 65
170991 2019-07-08 10:27:09 EUR 60
170991 2019-07-08 10:27:09 EUR 55
170991 2019-07-08 10:27:09 EUR 50
170991 2019-07-08 10:27:09 EUR 45
170991 2019-07-08 10:27:09 EUR 40