Dansk møbelproducent. Spisebord med fire stole (5)

Varenummer: 5674220
Hammerslagspris: DKK 900
Vurdering: DKK 2.000

Dansk møbelproducent. Spisebord af teak, fineret bordplade med hollandsk udtræk, H. 75,5 cm, L. 130/227 cm, B. 85 cm. Samt sæt på fire stole i bejdset bøg, sæder ombetrukket med sort skai, H. 47/79 cm. Fremstår med brugsspor i form af ridser og mærker. Stolene med enkelte løse samlinger. (5)
Auktionen afsluttes:  03-06-2020 16:05:00