Dansk møbelproducent. Spisebord samt stole (7)

Varenummer: 5677233
Hammerslagspris: DKK 1.400
Vurdering: DKK 1.000

Dansk møbelproducent. Spisebord samt stole af massiv og fineret egetræ, oval plade med udtræk, fire tillægsplader, heraf én med sarg. cabrioleben med udskæringer, seks stole med udskåret ryg, sæde betrukket med rosa stof. 1920/30'erne. H. 78 L. 144-368 B. 125 cm. Fremstår med aldersrelaterede brugsspor. (7)
Auktionen afsluttes:  03-06-2020 19:05:00