Kategori  Utropspris
Visa endast deLuxe-varor Visa endast varor på valt språk Visa begagnade varor
Visa

Varunummer: 5015332
Denna auktion är annullerad
Utropspris: DKK 30 000
SEK 42 966
Till det angivna priset tillkommer klubbslagsavgift och  22,5% i provision.
Ole Christensen (1932-2000). Organisk skulptur, patineret bronze monteret i sokkel af granit, usign., unika, 1967. Støbt hos Leif Jensen. H. inkl. sokkel 145 cm. Fremstår med udendørspatina.
Skulpturen hidrører fra Karin og Ole Christensens samling.
OBS: Skulpturen er tung - ved personlig afhentning vær da opmærksom på, at køber selv står for håndteringen.

Auktionen avslutas:  2018-09-03 20:19:00