Kategori  Utropspris
Visa endast deLuxe-varor Visa endast varor på valt språk Visa begagnade varor
Visa

Varunummer: 5294550
Denna auktion är annullerad
Utropspris: DKK 15 000
(SEK 18 785)
Till det angivna priset tillkommer klubbslagsavgift och 22,5% i provision.
Arne Jacobsen 1902-1971. Cirkulært spisebord med bordplade af fineret valnød med alukant, monteret på søjle af forkromet stål med sekspasfod af støbt aluminium.. H. 72 cm. Ø 145 cm. Fremstillet hos Fritz Hansen 2010 med Brown label herfra. Fremstår med alm. brugsspor, lette ridser og mærker

Auktionen avslutas:  2019-06-04 20:35:00