Kategori  Utropspris
Visa endast deLuxe-varor Visa endast varor på valt språk Visa begagnade varor
Visa

Varunummer: 5344261
Denna auktion är annullerad
Utropspris: DKK 19 000
SEK 26 881
Till det angivna priset tillkommer klubbslagsavgift och  22,5% i provision.
Fransk safir- og brillantring af 18 kt. hvidguld prydet med større oval facetsleben safir på ca. 2.82 ct. Måler ca. 9,60 x 7,90 x 4,63 mm., flankeret af to baguetteslebne safirer, i alt ca. 0.12 ct. samt to dråbeslebne diamanter, i alt ca. 0.64 ct. Farve: Wesselton (H). Klarhed: SI. Stemplet MCR med utydeligt fransk stempel. 1900-tallets anden halvdel. Vægt ca. 6 g. Front B 0,98 cm. Ringstr. 52/16,5. Fremstår med aldersrelateret brugsspor

Auktionen avslutas:  2019-07-24 21:08:55

1864352 2019-07-24 21:06:55 DKK 1800
1733962 2019-07-24 21:06:35 DKK 1700
1890527 2019-07-24 20:48:41 DKK 1600
1890527 2019-07-24 20:48:41 DKK 1500
1890527 2019-07-24 20:48:41 DKK 1400
1890527 2019-07-24 20:48:08 DKK 1300
57678 2019-07-24 20:24:12 DKK 1200
1728598 2019-07-24 20:21:36 DKK 1100
1431706 2019-07-24 17:52:41 DKK 1000
102938 2019-07-24 10:46:38 DKK 950
5660 2019-07-23 18:50:38 DKK 900
102938 2019-07-23 10:35:23 DKK 850
102938 2019-07-23 10:35:23 DKK 800
102938 2019-07-23 10:35:23 DKK 750
102938 2019-07-23 10:35:23 DKK 700
102938 2019-07-23 10:35:23 DKK 650
102938 2019-07-23 10:35:23 DKK 600
102938 2019-07-23 10:35:23 DKK 550
102938 2019-07-23 10:35:23 DKK 500
1845203 2019-07-23 07:43:10 DKK 450
1394279 2019-07-22 20:36:17 DKK 400
885988 2019-07-20 12:05:44 DKK 350
222452 2019-07-19 18:54:59 DKK 300