Edelstahl, forgyldt bestik 23/24 karat, model Nivella. (72)

Varenummer: 3274961
Hammerslagspris: DKK 1.350
Vurdering: DKK 1.500

Edelstahl, forgyldt bestik 23/24 karat, model Nivella, bestående af: 12 middagsknive, 12 middagsgafler, 12 suppeskeer, 12 theskeer, 12 kagegafler, 2 pålægsgafler, sukkertang, marmeladeske, serveringsspade, 5 serveringsskeer, sauceske og potageske. Fremstår med minimale/ingen brugsspor, kuffert medfølger. (72)
Auktionen afsluttes:  28-01-2014 19:24:14