En samling div. sølv og pletsølv, bl.a. Georg Jensen 'Kugle' marmeladeske. (37)

Varenummer: 5602453
Hammerslagspris: DKK 550
Vurdering: DKK 1.200

Lille skål af sølv i asymmetrisk moderne design. Ø 15,5 cm. Samt diverse bestikdele af sølv, bl.a. Georg Jensen 'Kugle' marmeladeske og seks 'Herregård' theskeer. Vægt dele af sølv ca. 297 gr.
Samt diverse bestikdele, skåle, strøbøsser, saltkar mm af pletsølv, enkelte dele af stål.
Fremstår med brugsspor og ridser, delvis nedpudset. I alt 37 dele. (37)
Auktionen afsluttes:  08-03-2020 19:17:00