En samling diverse keramik, bl.a. Kähler. (11)

Varunummer: 5491987
Auktionen är avslutad
Klubbslag: DKK 450
SEK 634
Utropspris: DKK 2 000
SEK 2 819
Till det angivna priset tillkommer klubbslagsavgift och provision.

Kähler vase af glaseret keramik, prydet med blase, halsmontering af messing. Sign. HAK. H. 16,5 cm.
Fad af glaseret keramik, Sign. HAK samt Nils. 26 x 26 cm.
Jørgen Mogensen vase af glaseret stentøj. Sign. monogram, F272. H. 14 cm.
Søholm fad af blåglaseret keramik. Stemplet. 18 x 18 cm.
Samt diverse fade og vaser mm. af keramik, bl.a. Bing & Grøndahl og Alumimia. I alt 11 dele. (11)

Auktionen avslutas:  2019-11-18 12:54:00

Ropat in en vara? - Se transportmöjligheter när du betalar för din vara
1195017 2019-11-16 13:22:53 DKK 450
1865651 2019-11-13 13:09:05 DKK 400
559128 2019-11-12 20:39:34 DKK 350
1865651 2019-11-13 13:09:05 DKK 350
559128 2019-11-12 20:39:34 DKK 300