En samling diverse keramik, bl.a. Kähler. (11)

Varenummer: 5491987
Hammerslagspris: DKK 450
Vurdering: DKK 2.000

Kähler vase af glaseret keramik, prydet med blase, halsmontering af messing. Sign. HAK. H. 16,5 cm.
Fad af glaseret keramik, Sign. HAK samt Nils. 26 x 26 cm.
Jørgen Mogensen vase af glaseret stentøj. Sign. monogram, F272. H. 14 cm.
Søholm fad af blåglaseret keramik. Stemplet. 18 x 18 cm.
Samt diverse fade og vaser mm. af keramik, bl.a. Bing & Grøndahl og Alumimia. I alt 11 dele. (11)
Auktionen afsluttes:  18-11-2019 12:54:00