En samling glas, 33 delar

Varunummer: 2260194
Auktionen är avslutad
Klubbslag: SEK 1 150
Utropspris: SEK 1 200
Till det angivna priset tillkommer klubbslagsavgift och provision.

Glasverkstan,. En samling konstglas, bestående av vas, höjd 25,5 cm, diam 16 cm, 2 vinglas, höjd 23,5 cm, ljuslykta, höjd 13 cm, skålar, höjd 8 resp 10,5 cm, diam 17 resp 22 cm. Signerade. Erika Lagerbielke, Orrefors. Servisglas, modell "Mistral". Bestående av 4 st glas, höjd 7,5 - 17,5 cm. Anne Nilsson, ljusstakar, modell "Doremi". 10 st. Höjd 16,5 cm. Etikettmärkta. Rolf Sinnemark, Kosta. 3 st Bordsarmaturer/skulpturer. Kristall. Gjutna. Höjd 25 cm, bredd 15 cm. Signerade Kosta 98221 Sinnemark. Lampsocklar ej monterade, medföljer ej. Lindshammar, flaska samt fat. Bemålat glas. Flaska med handmålad dekor, höjd 30,5 cm, bredd 20 cm. Fat med dekor av blomma, diam 37 cm. Signerad Magdalena Nilsson, Lindshammar, 2005. Strömbergshyttan. Glas. Två skålar, diam 26 cm resp 13 cm. Signerade AÖ, sg Strömbergshyttan. (Anna Örnberg), 3 st pokaler, höjd 18 cm. Signerade AH 2119, Sg Strömbergshyttan samt Astrid. Nybro, vaser samt skålar i bemålat glas. Två vaser, höjd 25 cm resp 20 cm. Skål, höjd 10 cm, diam 18,5 cm. Etikettmärkta samt målarsignaturer. 2000-tal. (33)

Auktionen avslutas:  2011-06-07 21:05:00
Showroom:

Ropat in en vara? - Se transportmöjligheter när du betalar för din vara
442974 2011-06-07 20:52:09 SEK 1150
458076 2011-06-07 20:50:29 SEK 1100
442974 2011-06-07 20:52:09 SEK 1100
458076 2011-06-07 20:50:29 SEK 1050
802987 2011-06-07 20:31:18 SEK 1000
458076 2011-06-07 17:00:19 SEK 975
802987 2011-06-07 20:31:18 SEK 975
458076 2011-06-07 17:00:19 SEK 950
802987 2011-06-07 20:31:18 SEK 925
458076 2011-06-07 17:00:19 SEK 900
802987 2011-06-07 20:31:18 SEK 875
458076 2011-06-07 17:00:19 SEK 850
802987 2011-06-07 14:56:11 SEK 825
458076 2011-06-07 17:00:19 SEK 800
802987 2011-06-07 14:56:11 SEK 775
458076 2011-06-07 16:58:46 SEK 750
802987 2011-06-07 14:56:11 SEK 725
458076 2011-06-07 16:58:46 SEK 700
802987 2011-06-07 14:56:11 SEK 675
458076 2011-06-07 16:58:46 SEK 650
802987 2011-06-07 14:56:11 SEK 625
458076 2011-06-07 16:58:46 SEK 600
802987 2011-06-07 14:56:11 SEK 575
458076 2011-06-07 16:56:41 SEK 550
802987 2011-06-07 14:56:11 SEK 525
458076 2011-06-07 16:56:41 SEK 500
802987 2011-06-07 14:56:11 SEK 475
458076 2011-06-07 16:56:41 SEK 450
802987 2011-06-07 14:56:11 SEK 425
458076 2011-06-07 16:56:41 SEK 400
802987 2011-06-07 14:56:11 SEK 375
458076 2011-06-07 16:56:41 SEK 350
802987 2011-06-02 23:29:01 SEK 325
595956 2011-06-01 16:51:52 SEK 300