En samling smykker af sterlingsølv, sølv m.m. (27)
Hammerslagspris:
800
Vurdering:
1.000
En samling smykker af sterlingsølv og sølv omfattende: et smykkesæt med spiralformede led bestående af 1 collier, L. 44-47 cm, 1 armlænke, L. 18-21 cm, og et par ørestikker; 2 Scrouples-vedhæng, hhv. oxideret og delvist forgyldt, og hhv. med oxideret og forgyldt kæde af sterlingsølv, 1 forgyldt Flora Danica-vedhæng, 1 bismarckarmlænke, L. 20 cm, 1 armring omdannet fra en ske, 2 moderne ringe hvoraf den ene prydet med en slebet agat, ringstr. 59 og 60, et par øreskruer med hesteskoformede vedhæng (kun vedhængene af sølv, 6 brocher, 1 slipseclip. Samlet vægt ca. 188 g.
Endvidere 2 armringe, 1 armlænke og et par øreskruer af andet metal. Fremstår med brugsspor, slipsnål med gravering, to turkiser på hesteskøre-øreskruer knækket. (27)
29-10-2019 19:30:00
Kundenr. | Dato | Tid (CET) | Bud | |
1572937
29-10-2019
17:48:03
800
163482
29-10-2019
15:08:21
1572937
29-10-2019
11:55:31
700
1572937
29-10-2019
11:55:31
650
1572937
29-10-2019
11:55:31
600
1572937
29-10-2019
11:55:31
1572937
29-10-2019
11:55:17
500
1572937
29-10-2019
11:55:17
450
1098737
27-10-2019
20:40:18
400
1468013
23-10-2019
22:15:13
350
1735504
23-10-2019
17:10:28
300