En samling smykker i sterlingsølv og sølv (24)
Hammerslagspris:
800
Vurdering:
1.000
En samling smykker i sterlingsølv og sølv bestående af: 5 halskæder - omega og venezia - hvoraf én med små perler i forgyldt, oxideret og blankt sølv, 1 vedhæng, 6 ringe hvoraf én med dekoration i messing af kobber og prydet med blå månesten, str. 53,5, 54, 2x55, 57 (månestensringen) og 57,5, et par ørestikker, 7 brocher hvoraf et Georg Jensen kongemærke og én med blå månesten og perle, et par manchetknapper fra Hans Jensen. Samlet vægt ca. 134 g. Fremstår med brugsspor, lås på den ene Siam-broche fungerer ikke optimalt, månestensringen med en kort revne på ringskinnen. (24)
21-06-2020 19:44:00
Kundenr. | Dato | Tid (CET) | Bud | |
884199
21-06-2020
09:50:31
800
884199
21-06-2020
09:50:31
884199
21-06-2020
09:50:31
700
884199
21-06-2020
09:50:16
650
537647
21-06-2020
09:18:47
600
537647
21-06-2020
09:18:47
537647
21-06-2020
09:18:47
500
537647
21-06-2020
09:18:47
450
163482
20-06-2020
13:36:01
400
752344
15-06-2020
19:29:09
350
1804429
15-06-2020
16:04:04
300