På grund af copyright afgift på varen
kan billederne ikke vises.
Vurdering:
SEK
5.000
3.190
Ernst Georg Hildebrand (1906-1991). Olie på lærred, usigneret. Genrescene med cowboymotiv, i billedet siddende længst til venstre ’Big Bengt', High Chaparrals Grundlægger. Ca. 200x300 cm. Maleriet er ikke indrammet og er monteret på væggen. Lærred med hul og skader. OBS: Maleriet er på High Chaparrals Museum i Småland. Udlevering aftales med sælgende filial.
Læs mere om High Chaparral og salget af Big Bengts museum her
16-08-2018 16:20:00