På grund av copyright avgift på varan kan
bilderna inte visas.

Denna auktion är annullerad

Varunummer: 5043275
Denna auktion är annullerad
Utropspris: SEK 5 000
Till det angivna priset tillkommer klubbslagsavgift och provision.

Ernst Georg Hildebrand (1906-1991). Olja på duk, osignerad. Genrescen med cowboymotiv, i bild sittande längst t.v. 'Big Bengt', High Chaparrals grundare. Ca. 200x300 cm. Tavlan är oramad och sitter monterad på vägg. Duk med hål och skador.

OBS: Tavlan finns på High Chaparrals museum i Småland. Tid för utlämning avtalas med säljande filial.

Läs mer här

Auktionen avslutas:  2018-08-16 16:20:00
Showroom:  SE, HAV, Helsingborg