Falck redningskorps. Tekno biler (3)

Varenummer: 3735463
Hammerslagspris: DKK 750
Vurdering: DKK 1.000

Falck Redningskorps. Tre Tekno biler af blik bestående af bl.a. ambulance uden båre, stigevogn, uden stige, bil med projektør. Produceret 1935-1955. Fremstår med alders- og brugsspor; diverse mangler og defekter må påregnes. (3).
Auktionen afsluttes:  03-03-2015 19:43:18