Gå til mobilt website
Log ud
Bliv bruger
Min side
Hjælp
Auktioner
Fast pris
Kategorier
Få en vurdering
Tilbage
Auktioner
Møbler
Lænestole
Følg denne vare
Følg ikke denne vare mere
Du er ikke logget ind
Du følger nu denne vare
Varer jeg følger
Fritz Hansen. Lænestol / øreklapstol, 1940'erne
:
5492769
Hammerslagspris
:
300
Vurdering
:
1.000
Fritz Hansen. Overpolstret lænestol / øreklapstol med ben af bejdset bøg, dybthæftet ryg, fjederpolstret sæde; betrukket med møbelstof, armlæn monteret med skai. H. 80 B 95 sædehøjde 40 cm. Fremstillet hos Fritz Hansen 1940'erne, som en variant af model 1518, ben varierer i design. Senere ombetrukket. Fremstår med alders- og brugsspor, herunder bl.a. armlæn nogle revner/ huller i betræk, disse forsøgt udbedret med limning. Betræk med nogle huller. Begge forben med rep af revner/ brud samt forsøg på udbedring m. søm og lim. Gjorder med defekter.
19-11-2019 20:31:00
Fået hammerslag? - Se transportmuligheder når du
betaler for din vare
5
15
50
Alle
Kundenr.
Dato
Tid (CET)
Bud
24396
19-11-2019
18:37:59
300
Til toppen