Gå til mobilt website
Log ud
Bliv bruger
Min side
Hjælp
Auktioner
Fast pris
Kategorier
Få en vurdering
Tilbage
Auktioner
Møbler
Lænestole
Følg denne vare
Følg ikke denne vare mere
Du er ikke logget ind
Du følger nu denne vare
Varer jeg følger
Fritz Hansen, tilskrevet. Lænestol, ant. variant af model 1669. 1940'erne
:
4976768
Hammerslagspris
:
350
Vurdering
:
3.000
Fritz Hansen, tilskrevet. Lænestol med svungne armlæn og ryg, ben af bejdset træ, senere betrukket med møbelstof, H. 88 cm. B. 80 cm. sædehøjde 40 cm. 1940'erne. Ant. fremstillet hos Fritz Hansen som variant af model 1669. Fremstår med alders- og brugspor, en knap mangler, knapper løse i syning på bagstykke, slitage på armlæn.
23-04-2018 20:27:38
Fået hammerslag? - Se transportmuligheder når du
betaler for din vare
5
15
50
Alle
Kundenr.
Dato
Tid (CET)
Bud
103255
23-04-2018
20:25:38
350
1388431
23-04-2018
08:49:23
300
Til toppen