Kategori  Utropspris
Visa endast deLuxe-varor Visa endast varor på valt språk Visa begagnade varor
Visa

G.A. Clemens. Vej gennem klitterne ved Tannishus, Skagen, 1910

Varunummer: 5322126
Auktionen är avslutad
Klubbslag: DKK 11 000
SEK 15 754
Utropspris: DKK 15 000
SEK 21 483
Till det angivna priset tillkommer klubbslagsavgift och  22,5% i provision.
Gustav Adolf Clemens (1870-1918). Vej gennem Klitterne ved Tannishus med et aftenselskab, Skagen, olie på lærred, sign. G. A. C. 1910. 61 x 93 cm (83 x 116 cm). På bagsiden rester af et udstillingsmærkat, antageligt det på Charlottenborg Efterårsudstilling 1910 udstillede maleri 'Vej gennem Klitterne ved Tannishus', katalognr. 41.

Auktionen avslutas:  2019-05-09 20:00:17

Ropat in en vara? - Se transportmöjligheter när du betalar för din vara

9368 2019-05-08 14:47:15 DKK 11000
155984 2019-05-09 19:58:17 DKK 10500
9368 2019-05-05 13:04:21 DKK 10000
9368 2019-05-05 13:04:21 DKK 9800
9368 2019-05-05 13:04:21 DKK 9600
9368 2019-05-05 13:04:10 DKK 9400
9368 2019-05-05 13:03:55 DKK 9200
9368 2019-05-05 13:03:55 DKK 9000
9368 2019-05-05 13:03:55 DKK 8800
9368 2019-05-05 13:03:30 DKK 8600
9368 2019-05-05 13:03:30 DKK 8400
9368 2019-05-05 13:03:30 DKK 8200
9368 2019-05-04 14:41:46 DKK 8000
9368 2019-05-04 14:41:46 DKK 7800
9368 2019-05-04 14:41:46 DKK 7600
9368 2019-05-04 14:41:46 DKK 7400