Gå til mobilt website
Log ud
Bliv bruger
Min side
Hjælp
Auktioner
Fast pris
Kategorier
Få en vurdering
Tilbage
Auktioner
Maleri og skulpturer
Øvrig billedkunst og skulpturer
Følg denne vare
Følg ikke denne vare mere
Du er ikke logget ind
Du følger nu denne vare
Varer jeg følger
Galia Minkova (*1962)
:
2202530
Hammerslagspris
:
EUR
60
447
Vurdering
:
EUR
150
1.118
Galia Minkova. 'Ohne Titel', Mischtechnik auf Leinwand, unten rechts signiert und datiert 'Galia/11'. 120 x 90cm.
Die Künstlerin ist gebürtige Bulgarin. Sie lebt und arbeitet seit 1990 in Wien. In den Jahren 1977-1982 absolvierte sie in Sofia ein Studium der Kunst (Moderne Malerei), von 1982-1984 besuchte sie die Kunstakademie der Bildenden Künste in Sofia. Zahlreiche Ausstellungen in Russland, Bulgarien, Portugal, Spanien, Griechenland, Österreich und China.
JH Transport kann diese Ware zu JH-Lagern in Odense oder Ishøj, Dänemark, für DKK 300 + dänische MwSt., oder zu dänischen Inlandspreisen zu jeder Adresse in Dänemark transportieren.
29-04-2011 15:00:00
Fået hammerslag? - Se transportmuligheder når du
betaler for din vare
5
15
50
Alle
Kundenr.
Dato
Tid (CET)
Bud
861306
29-04-2011
13:55:29
EUR
60
144833
28-04-2011
21:43:37
EUR
55
861306
28-04-2011
11:54:00
EUR
50
Til toppen