Georg Jensen m.fl. En samling bestikdele i forskellige mønstre af sølv og sterlingsølv (21)
Hammerslagspris:
Vurdering:
5.000
En samling bestikdele fra Georg Jensen i forskellige mønstre af sølv og sterlingsølv bestående af 'Margrethe' middagsske og middagskniv med blad af stål (19 og 20,5 cm.), moderne middagskniv (23 cm.), 'Akkeleje' middagsske (20 cm.), 'Cypres' barneske (15,5 cm.), 'Pyramide' barneske, barnekniv med blad af stål, barnegaffel og saltske med montering af horn (14,5. 16,5, 14 og 7,5 cm.), tre sukkerskeer hhv. 'Dronning', 'Kugle' og 'Nordisk' (10,5-11,5 cm.), 'Antik' smørske og sukkerske (14 og 11,5 cm.), 'Ladby' lommefrugtkniv med blad af stål (12 cm.), jubilæumsske for Dansk Sukkerfabrik 100 år, 1872 - 1972 (13,5 cm.), 'Kaktus' servietring dessin nr. 81B samt servietring dessin nr. 22B. Dertil en 'Susanne' barnekniv med blad af stål og en skubopper fra Hans Hansen samt en skønvirke sukkerske af anden dansk sølvsmed (10-15,5 cm.) Samlet vægt inkl. dele med montering og plast ca. 760 gr. Fremstår med varierende grad af brugsspor/slitage, nogle dele er endnu forseglet i plast, enkelte dele barnebestik med gravering. (21)
28-03-2018 20:01:00
Kundenr. | Dato | Tid (CET) | Bud | |
1341832
28-03-2018
13:22:03
4000
1341832
28-03-2018
13:21:34
3800
1341832
28-03-2018
12:10:19
3600
992176
27-03-2018
21:31:09
3400
992176
27-03-2018
21:31:03
3200
992176
27-03-2018
21:31:03
3000
992176
27-03-2018
21:31:03
2800
992176
27-03-2018
21:31:03
2600
992176
27-03-2018
21:31:03
2400
992176
27-03-2018
21:31:03
2200
992176
27-03-2018
21:31:03
2000
992176
27-03-2018
21:31:03
1900
992176
27-03-2018
21:31:03
1800
992176
27-03-2018
21:31:03
1700
992176
27-03-2018
21:31:03
1600
992176
27-03-2018
21:31:03
1500
992176
27-03-2018
21:31:03
1400
992176
27-03-2018
21:31:03
1300
992176
27-03-2018
21:31:03
1200
992176
27-03-2018
21:31:03
1100
992176
27-03-2018
21:31:03
1000
992176
27-03-2018
21:31:03
950
1752263
27-03-2018
10:04:04
900
163482
25-03-2018
23:17:24
850
163482
25-03-2018
23:17:24
800
163482
25-03-2018
23:17:24
163482
25-03-2018
23:17:24
700
163482
25-03-2018
23:17:24
650
163482
25-03-2018
23:17:24
600
163482
25-03-2018
23:17:24
163482
25-03-2018
23:17:24
500
163482
25-03-2018
23:17:24
450
163482
25-03-2018
23:17:04
400
29096
21-03-2018
22:42:07
350
163482
21-03-2018
21:59:20
300