Georg Jensen og Lund, samling margueritsmykker

Varenummer: 5691585
Hammerslagspris: DKK 850
Vurdering: DKK < 1.000

Samling Daisy margueritsmykker, bestående af Georg Jensen par ørestikker af forgyldt sterling sølv, med hvid emalje, diam Ø 11 mm. ( mangler begmekanikker, samt minutiøst afslag på emalje). Samt en Georg Jensen Daisy ring med hvid emalje, diam. Ø 18 mm. ringstr. Ø 18,75 mmm. Samt en Lund ring med hvid emalje, diam Ø 18 mm. ringstr. Ø 16 mm. Med skader på emaljen.

Denne vare er en del af auktioner over hittegods, cykler, og koster fra Fyns Politi, der vil løbende den næste tid blive lagt mange forskellige effekter på auktion.
Auktionen afsluttes:  19-06-2020 14:35:00