Goran Vukusic, maleri, komposition med studier af nøgne kvinder, 1996, signeret

Varenummer: 5007630
Vurdering: EUR 1.700
DKK 12.665

Goran Vukusic (f. 1954), maleri, olie på lærred, 1996. Komposition med studier af nøgne kvinder med et abstrakt landskab i baggrunden i blåt, hvidt og okker, kubistisk malestil, signeret og dateret på bagsiden midtpå, indrammet, billedmål 74 x 115 cm, ydermål 82 x 122 cm, farvelaget har en lille mangel.
Auktionen afsluttes:  18-10-2018 21:58:00