Grann og Laglye, 'Christiansborg' gafler og skeer (12)

Varenummer: 5580273
Hammerslagspris: DKK 950
Vurdering: DKK 1.500

Grann og Laglye, 'Christiansborg' 6 frokostgafler L. 18 og 6 dessertskeer L. 15,5 cm. i org. æske, stemplet Grann og Laglye, København 1930 erne. 4 gafler stemplede monogram samt 830 s Brugsspor. Vægt i alt 454 g. (12)
Auktionen afsluttes:  09-02-2020 19:22:00