Gunnar Nylund for Rørstrand. Skål af glaseret stentøj

Varunummer: 5562172
Auktionen är avslutad
Klubbslag: DKK 300
SEK 424
Utropspris: DKK < 1 000
SEK 1 130
Till det angivna priset tillkommer klubbslagsavgift och provision.

Gunnar Nylund (1904 - 1997) for Rörstrand. Vase af stentøj dekoreret med grøn/beige glasur, H. ca. 14 cm. sign. monogram GN, Sweden. Alm. brugsspor.

Auktionen avslutas:  2020-01-22 20:05:00
Showroom:   Roskilde, DK

Ropat in en vara? - Se transportmöjligheter när du betalar för din vara
769311 2020-01-21 12:30:55 DKK 300